15. srpna 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda asi miliardový nákup ČD nezastaví. Čas hraje pro Siemens

Rychlovlak Railjet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rychlovlak Railjet. | foto: www.siemens.comReprofoto

PRAHA Antimonopolní úřad (ÚOHS) se chystá revidovat předběžné opatření, kterým před týdnem pozastavil téměř pětimiliardovou zakázku Českých drah na nákup luxusních rychlíků Railjet od firmy Siemens.

ÚOHS dal ultimátum Škodě Transportation, na jejíž podnět nákup pozastavil, aby doložila, že skutečně má vlaky, které může drahám nabídnout. Škoda Transportation sice tvrdí, že hodlá spolupracovat se zahraničním dodavatelem, avšak odmítá sdělit cokoliv bližšího. Informace zatím neposkytla ani ÚOHSu.

ÚOHS vyzval Škodu Transportation, aby do středy doložila, jakými vlaky by chtěla konkurovat Railjetům vyráběným německým Siemensem.

Do Česka přilétne rakouský rychlovlak railjet

ČTĚTE TAKÉ:

Kdyby do středy antimonopolnímu úřadu informace nedodala, úřad by pravděpodobně předběžné opatření na pozastavení nákupu Railjetů zrušil. "Museli bychom se tím silně zabývat," řekl LN předseda ÚOHS Petr Rafaj. Pokud by úřad předběžné opatření zrušil, mohly by dráhy v podstatě okamžitě uzavřít smlouvu na nákup Railjetů.

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.