7. června 2012 9:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodu Auto v Kvasinách opustí 600 lidí, vrátí se montáž Roomsteru

Škoda auto - logo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda auto - logo. | foto: Reprofoto

RYCHNOV Závod Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku propustí asi 600 agenturních zaměstnanců. Firma v sobotu zruší osmnáctisměnný pracovní týden s prací o sobotách, který zavedla loni v září kvůli uspokojení zvýšené poptávky po modelech Yeti a Superb.

Na leden 2013 firma chystá převedení montáže modelu Roomster z Vrchlabí zpět do Kvasin.

Uvedl to Rychnovský deník. Závod v Kvasinách zaměstnává zhruba 5000 lidí.

ČTĚTE VÍCE:

Při zavádění týdne o 18 směnách závod nabral přes 900 agenturních zaměstnanců. Část z nich tedy nyní odejde. Návrat k týdnu o 15 směnách od pondělí do pátku vyvolala nižší poptávka po autech. Návrat k původnímu systému chtěly i odbory, podle kterých se kmenových zaměstnanců redukce personálu nedotkne.

Roomster opět v Kvasinách

Podle mluvčího Škody Auto Jozefa Baláže jsou kromě situace na trhu dalšími důvody zrušení osmnáctisměnného systém plánovaný rozvoj jednotlivých závodů, trénink zaměstnanců a nové produkty.

"Přechod na patnáctisměnný provoz umožní závodu v Kvasinách pečlivou přípravu na převedení montáže modelu Roomster ze závodu ve Vrchlabí, které je plánováno na leden," uvedl Jozef Baláž. Roomster se začal vyrábět v Kvasinách v roce 2006, od začátku roku 2011 se montuje ve Vrchlabí, které se nyní mění na závod na výrobu převodovek.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz