19. února 2018 11:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Investice přes dvě miliardy. Škoda auto zahajuje v Rusku výrobu SUV Kodiaq

Škoda Kodiaq v terénní verzi Scout. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Kodiaq v terénní verzi Scout. | foto: Škoda Auto

MOSKVA/PRAHA Automobilka Škoda Auto zahajuje v Rusku výrobu sportovně užitkového vozu Kodiaq v rámci partnerství koncernu Volkswagen s ruskou automobikou GAZ. Příprava projektu trvala 18 měsíců a investice činily 87,5 milionu eur (asi 2,2 miliardy korun).

nabízena v řadě variant, vedle různých převodovek budou na výběr motory o objemu 1,4 a 2,0 litru a poprvé bude podle gazgroup.ru na ruském trhu motor 1,4 TSI v kombinaci s pohonem předních nebo všech kol.

V továrně automobilky GAZ v Nižním Novgorodu už koncern Volkswagen realizoval několik projektů včetně výroby vozů Volkswagen Jetta, Škoda Octavia, Škoda Yeti. Technický ředitel společnosti Volkswagen Group Rus Oliver Grünberg projekt označil za novou kapitolu v dějinách automobilky Škoda Auto v Rusku.

Škoda Kodiaq v terénní verzi Scout. Má světlovou výšku 194 mm pro lepší...

Škoda Kodiaq v terénní verzi Scout. Má světlovou výšku 194 mm pro lepší překonáníi větších nerovností.

Automobilky Volkswagen Group Rus a GAZ zahájily spolupráci v roce 2011, kdy byla podepsána dohoda o montáži automobilů VW a Škoda v závodě skupiny GAZ.

Škoda Auto je jedním z největších zaměstnavatelů v Česku. Je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři závody v Česku, v nichž pracuje zhruba 30 tisíc  lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!