9. října 2012 7:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda chce vyrábět i mezi svátky, odbory se bouří

Chystaná Škoda Rapid | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chystaná Škoda Rapid | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Automobilka Škoda Auto chce letos vyrábět i bezprostředně po Vánocích, tedy 27. a 28. prosince. Mezi svátky přitom v uplynulých letech výroba v největší české automobilce stála. Firma chce mít nyní v zásobě co nejvíce vozů. Odbory však s požadavkem nesouhlasí.

Automobilka by ráda stihla v posledním prosincovém týdnu šest směn. To představuje asi 1600 vyrobených aut. Škoda chce mít v zásobě dostatečný počet octavií třetí generace, s jejichž výrobou začne na konci listopadu.

ČTĚTE TAKÉ:


"Zatím je to otevřené a nedohodli jsme se. Vidíme to velmi neradi, hledáme proto alternativu," řekl Mladé frontě Dnes šéf škodováckých odborů Jaroslav Povšík.

Podle něj má už mnoho zaměstnanců zajištěný pobyt na horách, případně jiný program. Řada agenturních pracovníků je ze zahraničí a na svátky odjíždějí za rodinami.

Koncern Volkswagen, pod který patří i Škoda Auto, přitom snížil výrobní plán pro letošní rok o zhruba 300.000 vozů kvůli poklesu poptávky v Evropě. Minulý týden proto v Německu na dva dny zastavil výrobu automobilů Passat.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz