23. června 2011 10:03 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda dokončila vývoj třetí generace Octavie

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Reprofoto

PRAHA Škoda Auto vyvinula třetí generaci modelu Octavia. Automobilka skončila výběrová řízení na dodavatele hlavních dílů, což je vždy znamením, že vývoj je v podstatě dokončen a prototypy vstupují do zkušební fáze.

Informoval o tom týdeník Ekonom s odvoláním na zdroje z dodavatelského průmyslu. Novou verzi Octavie by měla firma představit v roce 2013.

ČTĚTE TAKÉ:

Škoda podle listu hodlá letos představit nový mini vůz vyráběný v Bratislavě. První čeští zájemci si ji údajně budou moci koupit na konci letošního roku. Vůz má mít dvě varianty - třídveřovou a pětidveřovou.

Českých dílů bude méně
Dodavatelé však uvádějí, že dílů z Česka v něm bude méně, než se původně čekalo. O dodavatelích totiž rozhodoval koncern Volkswagen v době vrcholící ekonomické krize.

Přednost tak mnohdy dostali němečtí, respektive španělští výrobci, protože německá i španělská vláda automobilový průmysl v krizi podpořily, ale zároveň po něm žádaly udržení zaměstnanosti.

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.