26. července 2012 9:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda Electric dodá do Bulharska dalších 50 trolejbusů

Trolejbus Škoda 26Tr Solaris | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trolejbus Škoda 26Tr Solaris | foto: Škoda Electric

PRAHA Plzeňská Škoda Electric, jeden z největších světových výrobců trolejbusů, dodá do bulharského hlavního města Sofie 50 nízkopodlažních trolejbusů za 360 milionů korun.

Česká firma v tendru porazila ruskou Trans-Alfa Electric, informuje dnešní vydání deníku E15. Provozovatel sofijské hromadné dopravy Stoličen Elektrotransport si už předloni od plzeňské Škody pořídil 30 těchto trolejbusů značky 26 TR Solaris.

ČTĚTE TAKÉ:

Škoda Electric, výrobce elektrických pohonů a trakčních motorů pro lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, metro, trolejbusy, tramvaje, důlní vozidla, loni utržila tři miliardy korun, meziročně o 400 milionů Kč více.

Letos podnik plánuje překročit čtyři miliardy korun tržeb. Firma je trvale zisková v řádu několika stovek milionů korun ročně. Podnik pociťuje výrazné oživení na Blízkém východě, v jihovýchodní Asii a Jižní Americe. Z oborů výrazně rostou zejména důlní vozidla pro Asii a USA.

Lidovky.cz, ČTK