2. června 2011 16:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda fantazíruje, představila čtyřdveřový kabriolet z fabie

Designová studie kabrioletu Fabia RS 2000 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Designová studie kabrioletu Fabia RS 2000 | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Fanoušci škodovky mají zase o čem mluvit. Automobilka totiž na setkání tuningářů na břehu rakouského jezera Wörthersee představila bláznivou designovou studii kabrioletu Fabia RS 2000.

V rakouském městě Reifnitz na břehu jezera Wörthersee se už potřicáté koná GTI setkání příznivců tuningu z celé Evropy. Speciálně pro letošní GTI setkání byla vyvinuta designová studie Fabia RS 2000. Designéři Škody vytvořili z úspěšného soutěžního vozu Fabia Super 2000 svébytný roadster.

"GTI setkání je v současné době po právu považováno fanoušky silných motorů a sportovních úprav za Mekku automobilového tuningu," říká šéf škodovky Winfried Vahland.
Designová studie kabrioletu Fabia RS 2000

Roadster Fabia RS 2000 vznikl na bázi speciálu ze stáje ŠKODA Motorsport s prostorem pro čtveřici cestujících, z nichž každý najde dostatek místa pro sezení i nastupování. Nízká linie oken ohraničující prostor pro posádku vpředu a na bocích zajišťuje skvělý výhled. Pod kapotou skrývá závodní závěsy i motor.

Jelikož se však jedná pouze o desingovou studii, která z výrobních pásů pravděpodobně sjíždět nebude, musí si na návrat českého kabrioletu fanoušci těchto vozů ještě nějakou chvíli počkat.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESNÍ INŽENÝR VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč