18. července 2016 12:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda je nejspolehlivější značka ve Velké Británii. Už podruhé za sebou

Největší trhy Škody Auto - grafika. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Největší trhy Škody Auto - grafika. | foto: Lidové noviny

MLADÁ BOLESLAV Škoda byla opět vyhlášena nejspolehlivější automobilovou značkou v Británii, podruhé za sebou dosáhla celkového vítězství ve studii agentury pro výzkum trhu J.D.Power. Kromě toho se modely Škoda Fabia a Škoda Yeti umístily na prvních příčkách svých tříd.

Výzkum se soustředil na roční až tříleté vozy. Agentura se dotazovala více než třináct tisíc prvních majitelů na problémy, které se u nich v posledním roce vyskytly.

Zajímala se například o nedostatky týkající se motoru, exteriéru a interiéru, požitku z jízdy, obsluhy a podobně. Hodnocení vycházelo z počtu závad na 100 vozů. Čím nižší byla bodová hodnota, tím lépe.

Škoda se umístila na čele s 66 body a náskokem 13 bodů před nejbližším konkurentem. Česká automobilka tím zároveň o jedenáct bodů překonala svůj výsledek z loňského roku. Průměrný počet bodů všech účastníků byl 113.

Britské ostrovy jsou pro Škodu Auto druhým největším západoevropským trhem a čtvrtým největším trhem v celosvětovém měřítku.

Nákres modelu Škoda Kodiaq. SUV začne automobilka prodávat na přelomu ledna a...
Nákres modelu Škoda Kodiaq. SUV začne automobilka prodávat na přelomu ledna a...
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!