18. července 2016 12:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda je nejspolehlivější značka ve Velké Británii. Už podruhé za sebou

Největší trhy Škody Auto - grafika. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Největší trhy Škody Auto - grafika. | foto: Lidové noviny

MLADÁ BOLESLAV Škoda byla opět vyhlášena nejspolehlivější automobilovou značkou v Británii, podruhé za sebou dosáhla celkového vítězství ve studii agentury pro výzkum trhu J.D.Power. Kromě toho se modely Škoda Fabia a Škoda Yeti umístily na prvních příčkách svých tříd.

Výzkum se soustředil na roční až tříleté vozy. Agentura se dotazovala více než třináct tisíc prvních majitelů na problémy, které se u nich v posledním roce vyskytly.

Zajímala se například o nedostatky týkající se motoru, exteriéru a interiéru, požitku z jízdy, obsluhy a podobně. Hodnocení vycházelo z počtu závad na 100 vozů. Čím nižší byla bodová hodnota, tím lépe.

Škoda se umístila na čele s 66 body a náskokem 13 bodů před nejbližším konkurentem. Česká automobilka tím zároveň o jedenáct bodů překonala svůj výsledek z loňského roku. Průměrný počet bodů všech účastníků byl 113.

Britské ostrovy jsou pro Škodu Auto druhým největším západoevropským trhem a čtvrtým největším trhem v celosvětovém měřítku.

Nákres modelu Škoda Kodiaq. SUV začne automobilka prodávat na přelomu ledna a...
Nákres modelu Škoda Kodiaq. SUV začne automobilka prodávat na přelomu ledna a...
ČTK

Najdete na Lidovky.cz