12. ledna 2015 14:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda láká na novou fabii s větším kufrem. Na trh vyjede 23. ledna

Nová Škoda Fabia Combi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová Škoda Fabia Combi. | foto: Škoda AutoLidovky.cz

MLADÁ BOLESLAV Třetí generace Škody Fabia v provedení Combi se v Česku a Německu začne prodávat 23. ledna. Další evropské trhy budou následovat během příštích týdnů. Zavazadlový prostor se zvětšil o 25 litrů na 530 litrů, což je nejvíce v tomto segmentu trhu.

Automobilka tvrdí, že o nový typ modelu je zájem. Fabii vyrábí už patnáctou sezonu.

„V současnosti evidujeme více než 1 500 objednávek,“ řekl šéf prodejní organizace Škody v Česku Luboš Vlček. Základní cena třetí generace Škody Fabia Combi bude začínat na 262 900 korunách. Vyrábět se začala v závodě v Mladé Boleslavi v polovině prosince.

Stejně jako krátká verze je i Combi postaveno na koncernové modulární platformě MQB. Proti předchůdci je o jeden centimetr delší, o 0,9 centimetru širší a o 3,1 centimetru nižší.

Nová Škoda Fabia Combi.
Nová Škoda Fabia Combi.
Nová Škoda Fabia Combi.
Nová Škoda Fabia Combi.

Po sklopení zadních sedadel se zavazadelník rozšíří na 1395 litrů. Výška nákladové hrany klesla o 2,6 na 61,1 centimetru. Předek je totožný s provedením hatchback, boční silueta má mírně se svažující linii střechy. Vzadu jsou sdružené svítilny s kontrastním tmavým okrajem. Poprvé je u modelu k dispozici panoramatická střecha.

Fabia Combi bude vybavena celkem šesti motory plnícími nejnovější emisní normu Euro 6. Nejvýkonnější tříválcový diesel 1,4 TDI nabízí 105 koní, u benzinových agregátů je vrchol 110 koní. V druhé polovině roku přijde verze Greenline s udávanou spotřebou 3,1 litru na 100 km. Hmotnost vozu klesla až o 61 kilogramů a začíná na 1004 kilogramech.

Škoda vyrábí Fabii Combi od roku 2000. Za tu dobu dodala zákazníkům více než 1,1 milionu aut. Fabia je druhým nejúspěšnějším modelem Škody za Octavií.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!