14. května 2014 18:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda připravuje novinku, nabídne pronájem. Octavie bude za 6 tisíc

Škoda Octavia třetí generace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Octavia třetí generace | foto: facebook.com/skoda

PRAHA Automobilka Škoda Auto chce i soukromým zákazníkům nabídnout pronájem aut, takzvaný operativní leasing. Partnerem pro financování bude ŠkoFin. Uvedli to dnes zástupci společnosti na setkání s novináři. Podobnou službu dosud v Česku nikdo nenabídl.

Služba by fungovala stejně jako operativní leasing poskytovaný firmám. Uživatel by měl k dispozici nový vůz, za který by platil měsíční nájem. Po určité době by auto mohl odkoupit nebo jej vrátit a vybrat si jiné auto. Podobně funguje i zaměstnanecký leasing v rámci Škody Auto. Zaměstnanci si mohou některý z modelů automobilky pronajmout na šest až 12 měsíců.

Automobilka počítá s několika variantami podle rozsahu poskytovaných služeb. Bude záležet na tom, zda si uživatel bude platit jen pronájem nebo i servis, zimní obutí a podobně. Měsíční cena pronájmu by se mohla například u modelu Rapid pohybovat od 5000 korun, u Octavie pak zhruba 6000 Kč. V nabídce mají být všechny modely mimo Fabie, kterou čeká letos generační obměna. Služba by měla nabíhat postupně, zpočátku firma počítá s řádově stovkami zákazníků.

Zánovní vozy by po návratu z operativního leasingu Škoda nabízela v rámci svého programu prodeje ojetých aut Škoda Plus. Ten v současnosti prodává okolo 25.000 aut ročně, firma chce ale prodej minimálně zdvojnásobit.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!