11. dubna 2012 10:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda nabídla zaměstnancům mírné zvýšení platů

Automobilka Škoda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Škoda. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

MLADÁ BOLESLAV  Škoda Auto mírně zvýšila nabídku v růstu platů svých zaměstnanců. Platové tarify by od 1. dubna vzrostly o 4,7 procenta a rozpočtovaná částka na osobní ohodnocení by se od července zvýšila o 15,3 procenta. Odbory zváží další kroky dnes na Podnikové radě.

Obě strany se znovu sejdou ve čtvrtek. Aktuální informace z vyjednávání o nové kolektivní smlouvě odbory zveřejnily  na svých internetových stránkách. Odbory jsou kvůli neuzavření nové kolektivní smlouvy od minulého týdne ve stávkové pohotovosti.

ČTĚTE TAKÉ:

Škoda schválila růst platových tarifů na 4,7 %

Vedení mladoboleslavské automobilky při úterním jednání upravilo poslední nabídku a zvýšilo růst platových tarifů z původních 4,3 na 4,7 procenta s platností od 1. dubna. Rozpočtovaná částka na osobní ohodnocení by od 1. července měla vzrůst o 0,3 na 15,3 procenta.

Příplatek za plusové směny flexikonta hodlá firma zvýšit o 50 korun, přičemž dohoda o flexikontech by platila jeden rok se čtvrtletním vyrovnávacím obdobím, upřesnil šéf odborářů Jaroslav Povšík.

Dohoda o flexikontech, jejíž platnost skončila spolu s vypršením kolektivní smlouvy 31. března, umožňovala práci dělníků z pátku na sobotu. Odbory proto zaměstnancům doporučily na tuto směnu nenastupovat. Tento výpadek má dle neoficiálních zdrojů ovlivnit montáž asi 300 vozů Octavia. První směna, které se výpadek může dotknout, má začít v pátek 13. dubna.

Odboráři chtějí růst platů o šest procent a inflační doložku

Odboráři dle vyjádření Povšíka zváží poslední nabídku firmy dnes na Podnikové radě. Poslední požadavek odborářů byl růst platů o šest procent.

Shoda zatím nepanuje také v otázce uzavření inflační doložky, na které odbory trvají. Zaměstnavatel navíc poslední nabídku podmínil nezvyšováním příplatků za práci v sobotu a v neděli a neprovedením změny ve výpočtu zaručeného bonusu.

Obě strany se v úterý dohodly na uzavření smlouvy o pevné platbě k variabilnímu bonusu 5000 korun na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Na základě kolektivní smlouvy z loňského roku se zaměstnancům od dubna zvýšily tarifní mzdy o čtyři procenta a vzrostly také jednorázové platby. Průměrná mzda dělníků v roce 2011 byla podle aktuálních informací odborářů 30 640 korun včetně bonusů.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.