28. prosince 2010 21:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda nebude vyrábět motory pro VW. Výroba se přesune na Slovensko

Automobilka Škoda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobilka Škoda. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto údajně nebude vyrábět motory pro chystané minivozy koncernu Volkswagen. Největší tuzemská automobilka tak přijde o několik set pracovních míst, s jejichž vytvořením se donedávna počítalo. Podle původních předpokladů se v ČR mělo denně montovat asi 1100 motorů pro minivozy.

Informoval o tom server Ekonom.cz. Podle něj se motory do minivozů měly původně montovat v Mladé Boleslavi, výroba se ale má přesunout do jedné z koncernových továren. Automobilka bude vyrábět jen některé díly, například bloky válců v slévárně hliníku. Samotná montáž motorů, což je složitá operace vyžadující relativně kvalifikované pracovníky, bude probíhat v zahraničí, uvedl server.

Rok 2010 v obrazech

Minivozy bude koncern vyrábět v Bratislavě. Pohánět by je měly podle
serveru benzinové tříválce o objemu jednoho litru. V Mladé Boleslavi se pro chystané vozy prý bude vyrábět "jen" převodovka. Tato produkce by měla v automobilce vytvořit asi 300 pracovních míst. Sériová výroba minivozů, které koncern Volkswagen označuje jako New small family, má být podle informací týdeníku Ekonom zahájena v polovině roku 2011.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!