Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda přijala opatření, aby zabránila šíření nákazy po dovolené. Zaměstnanci mají možnost nechat se otestovat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Mladá Boleslav Automobilka Škoda Auto přijala nová hygienická opatření, aby zabránila případnému řetězovému šíření nákazy koronavirem po návratu zaměstnanců z celozávodní dovolené. Firma lidem například nabízí možnost testování na nákazu, zaměstnanci si ale musí test zaplatit. Vedení také opět doporučuje nosit minimálně jeden týden po návratu z dovolené roušky, informovala v pondělí firma v tiskové zprávě.

„Opatření, která budou uplatněna ve všech třech českých výrobních závodech, mají zabránit řetězovému šíření nákazy, pokud některý zaměstnanec podniku onemocní koronavirem covid-19. Zdraví zaměstnanců je pro automobilku nejvyšší prioritou,“ uvedla automobilka ve zprávě.

Firma zajistila pro zaměstnance možnost testování formou takzvaných PCR testů. „Jsou k dispozici za příslušný poplatek především pro ty zaměstnance, kteří se vrací z rizikových oblastí do České republiky a musí se nechat testovat,“ uvedla Škoda Auto. Využít testování ale může kterýkoliv zaměstnanec. Lidé, kteří byli v kontaktu s nakaženým člověkem nebo sami vykazují symptomy nemoci, mají využít bezplatné testování přes krajskou hygienickou stanici nebo svého lékaře.

Škoda Auto také nabádá zaměstnance k častější dezinfekci rukou, v celém závodě jsou rozmístěné dávkovače dezinfekce. „Útvarům, které mají možnost smysluplně využívat u svých zaměstnanců práci z domova, doporučuje automobilka v prvním týdnu po celozávodní dovolené navýšit množství vzájemně dohodnutého režimu mobilní práce až na 50 procent. Pomocí těchto opatření se dá snížit eventuální riziko nakažení a zabránit možné karanténě,“ uvedla Škoda.

Firma o nových opatřeních informovala zaměstnance již během celozávodní dovolené prostřednictvím SMS zprávy.

Škoda Auto zavedla rozsáhlá hygienická opatření také po obnovení výroby zastavené kvůli pandemii koronaviru. Návrat zaměstnanců v pondělí 27. dubna doprovodilo více než 80 hygienických opatření. Firma zaměstnancům poskytla roušky, pracoviště se pravidelně dezinfikovala.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí i v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39 000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34 000 lidí.

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, míní klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

Bývala jsem královna diskoték, teď jezdím na traktoru, směje se vinařka

Petra Brédová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na řetízku se jí pohupuje stříbrný traktůrek, na zádech má vytetovaný kombajn. Z Košic to vzala do jihomoravské vesnice...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné

Vyzkoušejte sadu dětské kosmetiky JOHNSON’S® Bedtime™, která je určena pro všechna miminka od 6 měsíců. Složení se speciální esencí NaturalCalm™...