19. srpna 2013 18:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda s nejkrásnější zádí: první Rapid Spaceback sjel z linky

Škoda Rapid Spaceback. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Rapid Spaceback. | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Ještě před autosalonem ve Frankfurtu nad Mohanem ukázala automobilka Škoda Auto svůj nový model Rapid Spaceback. Nový přírůstek mezi kompaktními hatchbacky nižší střední třídy vyjde v nejlevnější variantě za necelých 290 tisíc. První vůz již sjel z mladoboleslavské linky v pondělí.

"První hatchback značky Škoda v segmentu kompaktních vozů sjíždí ode dneška z výrobní linky," uvedla firma. Světová premiéra vozu bude v září ve Frankfurtu nad Mohanem, kde by měla být zveřejněna také jeho cena.

Škoda Auto začala v Mladé Boleslavi vyrábět Rapid Spaceback.

Škoda Auto začala v Mladé Boleslavi vyrábět Rapid Spaceback.

Nejlevnější benzinová verze rapidu se prodává za 289 900 korun. Na evropské trhy bude Spaceback uveden od října. Rapid Spaceback se vyrábí na společné montážní lince s modelem Fabia. Kromě nich vyrábí Škoda v Mladé Boleslavi modely Octavia, Octavia Combi a Rapid.

Anketa

Líbí se vám nový Rapid Spaceback?

Ano, líbí. 847
Ne, klasický Rapid je hezčí. 52
Škodovky se mi obecně nelíbí. 171

Nová karosářská verze modelu Škoda Rapid Spaceback je proti klasické verzi rapidu o 18 centimetrů kratší. V Evropě se bude nabízet se čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory s výkony od 55 do 90 kilowattů. Oproti sedanu uvedenému loni má Spaceback karoserii zakončenou výklopnými pátými dveřmi.

Škoda Rapid Spaceback.

S modelem Spaceback se do nabídky řady Rapid dostane i nový motor 1,6 TDI s výkonem 66 kilowattů. Ve variantě GreenLine by měl mít Rapid Spaceback s tímto motorem spotřebu 3,8 litru nafty na 100 kilometrů.

ČTĚTE TAKÉ:

V rámci volitelné výbavy bude u Rapidu Spaceback k dispozici například jednodílná pevná panoramatická střecha či mezipodlaha v zavazadlovém prostoru.

Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí snížil na 243 milionů eur, tedy zhruba 6,3 miliardy korun. Loni ve stejném období činil 449 milionů eur. Meziroční propad o 46 procent podle firmy způsobil nižší prodej, nejistá situace na evropských trzích, ale také vývoj směnných kurzů a vysoké náklady na nové produkty.

Škoda Snowman

Automobilka letos představila osm nových nebo přepracovaných modelů. Už na začátku příštího roku, pravděpodobně na autosalonu v Ženevě, měla Škoda představit koncept většího SUV. Mělo by přijít na trh po roce 2015. Pro pěti nebo sedmimístný vůz se spekuluje o názvu Snowman.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?