27. února 2014 11:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Podívejte se na zbrusu novou studii VisionC. Škoda sází na ostré linie

Designová studie Škoda VisionC | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Designová studie Škoda VisionC | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto představila další detaily designové studie pětidvéřového kupé VisionC, které má být vrcholem prezentace značky na ženevském autosalonu na začátku března.

"Mimořádně působivé je střídání měkkých, lehce konturovaných, konkávních a konvexních ploch a ostrých, přesných linií. Plochy a proporce přesvědčí svým jasným uspořádáním a nezaměnitelnou hrou světla a stínů," uvedla Škoda v tiskové zprávě.

Vůz má záď s radikálním zakončením pátých dveří, podle automobilky by v něm měl být dostatek prostoru pro čtyři lidi i jejich zavazadla. Kupé s velkými pátými dveřmi má přeplňovaný motor 1,4 TSI/81 kW, který je konstruován pro spalování zemního plynu i benzinu.

Anketa

Chtěli byste, aby se studie VisionC začala vyrábět?

Ano, vypadá skvěle. 992
Ano, je to zajímavý model. 124
Ne, Škoda takový vůz nepotřebuje. 35
Ne, design se nepovedl. 105
Nevím, nedokážu to posoudit. 21

Studie nevychází z žádného existujícího modelu, jde o nový vůz. "Škoda VisionC je předzvěstí další evoluce designu značky Škoda," uvedl předseda představenstva Škody Winfried Vahland.

ČTĚTE TAKÉ:

Škoda Auto, která patří do koncernu VW, vyrábí sedm modelových řad. V říjnu by měla Škoda na autosalonu v Paříži uvést novou generaci Fabie, připravena je také studie většího SUV.

Loni dodala automobilka zákazníkům celosvětově 920 800 vozů, což představuje meziroční pokles o dvě procenta. V roce 2012 dosáhla firma obratu 262,6 miliardy korun, na celkovém exportu Česka se podílela 7,3 procenta. Letos by automobilka měla poprvé prodat přes milion vozů. Výroba v Česku má překročit rekordních 600 tisíc vozů.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz