3. června 2014 14:53, aktualizováno  15:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Octavia za 8, Rapid za 5 tisíc. Škoda láká lidi na operativní leasing

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zahájila výrobu modelu Škoda Octavia... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zahájila výrobu modelu Škoda Octavia... | foto: ČTK

PRAHA Škoda Auto začala na českém trhu nabízet pronájem svých vozů soukromým zákazníkům na bázi operativního leasingu. Měsíční splátky se podle modelu a rozsahu služby pohybují od 4499 Kč do 9299 Kč měsíčně. V rámci služby pod názvem Škoda Bez starostí budou k dispozici modely Citigo, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia v provedení liftback i kombi a Yeti. Uvedli to zástupci automobilky.

Podobnou službu, která je běžná pro firmy, soukromým osobám zatím nikdo nenabídl. Automobilka se nechala inspirovat programem, který na podobném principu funguje již několik let pro její zaměstnance.

Škoda ve spolupráci s leasingovou firmou ŠkoFIN nabídne dvouletý operativní leasing bez akontace s maximálním nájezdem 40.000 kilometrů. V rámci základní nabídky Start uživatel získá pojištění zákonné odpovědnosti a havarijní pojištění nebo v rámci o 900 Kč dražší služby Komplet i všechny předepsané servisní úkony a údržbu vozu včetně sady zimních pneumatik.

Pořízení Rapidu Spaceback 1,2 TSI vyjde měsíčně ve variantě Start na 4999 Kč, s tarifem Komplet na 5899 Kč. Octavia vyjde na nejméně 6699 Kč v případě motorizace 1,2 TSI, Octavia Combi 1,6 TDI pak na 8399 korun. Modelem Yeti bude možné jezdit od 5199 Kč měsíčně.

Po dvouleté lhůtě lze vůz vrátit nebo odkoupit

"Škoda na sebe vzala zodpovědnost lídra trhu a s inovativním produktem Bez starostí se snaží učinit užívání nového, moderního, ekologického a bezpečného vozu dostupné co možná nejširší skupině českých obyvatel," uvedl šéf prodejní organizace Škody pro ČR Luboš Vlček.

Po dvouletém užívání si bude moci uživatel vůz odkoupit nebo jej vrátit a automobilka jej nabídne prostřednictvím své prodejní sítě pro ojetiny Škoda Plus. Škoda je jedničkou na tuzemském trhu s podílem přes 31 procent. Následuje Hyundai a Volkswagen.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz