9. července 2009 10:11 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škoda zavede v srpnu mimořádné směny, chce zkrátit dodací lhůty

Sídlo vedení společnosti Škoda Auto se odráží ve znaku na přídi jednoho z výrobků firmy v Mladé Boleslavi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo vedení společnosti Škoda Auto se odráží ve znaku na přídi jednoho z výrobků firmy v Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chystá v srpnu tři mimořádné směny v noci z pátku na sobotu. Firma chce zkrátit dodací lhůty zákazníkům čekající na vozy Škoda Fabia a Škoda Octavia, řekl dnes mluvčí firmy Jiří Horák. Škoda tak na reaguje na aktuálně velkou poptávku, která je způsobena především šrotovacími prémiemi v některých evropských zemích.

Přesčasy se budou týkat zhruba 2700 zaměstnanců mladoboleslavského závodu. Lidé půjdou do práce v pátek od 22:00 do sobotních 6:00 ve dnech 7., 14. a 21. srpna. Tyto směny jsou dobrovolné a zaměstnanci za ně obdrží mimořádnou prémii 400 korun. "Během jedné takové směny vyrobíme přibližně 380 fabií a 150 octavií," řekl Horák.

Práce i o dovolené
Výroba se v automobilce nezastaví ani během nadcházející hromadné dovolené, která je naplánována od 13. do 24. července. V mladoboleslavském závodě se v těchto dnech budou ve dvousměnném provozu vyrábět koncernové převodovky typu MQ 200, jejichž produkce je nyní rekordní.

Nepřeruší se ani výroba nového typu benzinového motoru o objemu 1,2 litru. Ta však bude jednosměnná. Také za tyto dobrovolné směny bude zaměstnancům vyplacena mimořádná prémie 400 korun.

Mladoboleslavská automobilka původně na začátku roku počítala s tím, že během prvního pololetí bude vyrábět jen čtyři dny v týdnu. Kvůli vysoké poptávce způsobené šrotovacími prémiemi však rychle přešla zpět do klasického pětidenního režimu.

ČTK