13. listopadu 2014 11:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodovka bude vyrábět hybridy. Začne se superby a octaviemi

Druhé místo obsadila Škoda Octavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhé místo obsadila Škoda Octavia. | foto: Shutterstock

MLADÁ BOLESLAV Automobilka Škoda rozšíří svoji nabídku o vozy s hybridním pohonem, tedy kombinací spalovacího a elektrického motoru. S jejich výrobou plánuje začít za dva roky.

Jako první budou zaměstnanci Škody Auto montovat tyto motory do typů Super, o rok později do Škody Octavia. Na novinku mladoboleslavského podniku upozornil server iDNES.cz

V Česku půjde o první automobilku, která začne vyrábět auta jezdící částečně na elektřinu. Vozy mají využívat takzvanou technologii plug-in hybridu. Auto tak kombinuje spalovací motor s elektromotorem.

ČTĚTE TAKÉ:

 Baterie se nabíjí za jízdy i při parkování z klasické elektrické zásuvky.

Automobilka své plány podle deníku zveřejnila v žádosti o povolení rozšíření svého závodu v Mladé Boleslavi. Zvětšit chce halu, ve které se dosud vyrábějí octavie a rapidy.

Denní kapacitu 1 300 aut nechce automobilka zvýšit, ale 250 vozů denně by mělo vyjíždět s hybridním pohonem. Plán navíc počítá s tím, že automobilka rozšíří počet zaměstnanců nejméně o 150 lidí.

Lidovky.cz

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.