28. března 2011 16:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodovka má prý čipy už jen na pět dní

Klimatizace v autě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klimatizace v autě | foto: Shutterstock

MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavská automobilka má potíže s nedostatkem čipů pro klimatizace automobilů. Na vině je přerušení výroby automobilových součástek v Japonsku postiženém přírodní katastrofou. Čipy do klimatizace vystačí největší české automobilce na pět dnů výroby.

Informoval o tom server Týden.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj z automobilky. Podle firmy však výroba aut ohrožena kvůli situaci v Japonsku není. Mluvčí Škody Rudolf Dreithaler řekl, že se výroba nezastaví.

Čtěte více:

Pokud se nepodaří obnovit dodávky z Japonska, může to být problém nejen pro Škodu Auto, ale pro celý koncern Volkswagen, tvrdí však zdroj ze Škodovky. Koncern Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto, zřídil už dříve tým specialistů, kteří zajišťují dodávky potřebných dílů. "Denně se setkávají, aby analyzovali situaci a zajistili celokoncernové dodavatelské řetězce," zopakoval Dreithaler.

Zemětřesení v Japonsku 11. března zastavilo výrobu firem, protože poničilo závody dodavatelů a elektrárny. Neštěstí na severovýchodě země pravděpodobně připravilo o život nejméně 18 tisíc lidí.

Lidovky.cz, ČTK