24. února 2011 12:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodovka na čtyři dny zastavuje výrobu fabií, nepřišly díly z Polska

Škoda Fabia RS S2000 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Fabia RS S2000 |

MLADÁ BOLESLAV Rekordní snažení automobilky Škoda, která chce letos prodat nejméně 800 tisíc aut, naráží na nepřipravené dodavatele. Kvůli nedostatku komponentů pro motory od polské firmy musí mladoboleslavská automobilka na čtyři dny zastavit výrobu malých vozů Škoda Fabia.

První odstávka čeká Škodovku v pondělí 28. února jak v ranní, tak v odpolední směně. Uvedl to týdeník Škodovácký odborář s tím, že díly z Polska jdou přednostně závodům Volkswagenu.

"I přesto se problémy nevyhnuly ani Německu. Ověřili jsme si, že v Německu stála jedna celá noční směna a pak také celý jeden den. Celkem se nevyrobilo skoro sedm tisíc aut,|" uvedl předseda odborů Škody Auto Jaroslav Povšík.

Čtěte více:

Podle místopředsedy škodováckých odborů Vladimíra Kmenta nechybějí díly jen na žádané motory, ale také některé díly výbavy vozu.

Situace v automobilce Škoda již byla natolik kritická, že se plánovala série odstávek sahající až do dubna. Nakonec firma uvedla, že se výroba sníží jen o čtyři směny. Nevyrobí se tak 3200 fabií.

Lidé, pracující v závodě Mladá Boleslav na výrobě fabií, zůstanou doma ještě v pátky 4., 11. a 18. března. Jiných modelů, jako jsou Yeti, Superb či Octavia, se výpadky výroby netýkají.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!