Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 13 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodovka už nechce dělníky z agentur

Vietnamští dělníci Škoda Mladá Boleslav  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vietnamští dělníci Škoda Mladá Boleslav | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

MLADÁ BOLESLAV V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto zbylo zhruba 600 pracovníků zaměstnaných přes agentury. Firma chce jejich počet vzhledem k současné recesi snížit až na nulu, původně jich přitom měla na svých výplatních páskách 4000. Posledním zahraničním dělníkům vyprší povolení k pobytu v sprnu.

Počátkem krize pracovalo ve Škodě auto asi 4000 agenturních zaměstnanců, okolo Vánoc jich byla přibližně polovina. "Vedení Škody Auto mě o zaměstnanosti cizinců pravidelně informuje, takže známe aktuální stav," řekla vedoucí Inspektorátu cizinecké policie v Boleslavi Eva Svobodová.

Podle ní je z celkového počtu 600 zaměstnanců ve Škodě 126 Vietnamců. Čtyřiceti z nich končí povolení k pobytu v dubnu, zbylým 86 vyprší povolení v srpnu. "Cizinci, kteří jsou v pracovněprávním vztahu, ze Škoda Auto propouštěni nebudou," podotkla Svobodová.

Například společnost Zetka Auto, která pro firmy zajišťuje pracovníky, zaměstnává 135 cizinců a dle sdělení jejich zástupců budou pracovat u firmy do konce platnosti povolení a pokud nebudou Úřadem práce vydána rozhodnutí o prodloužení zaměstnání, bude pracovní poměr ukončen.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!