14. září 2012 10:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodovky jsou pro Indy moc drahé. Firma proto vytvoří 'indickou fabii'

Česká automobilka Škoda Auto zahájila v indickém závodě v Pune sériovou výrobu nové kompaktní limuzíny Rapid. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká automobilka Škoda Auto zahájila v indickém závodě v Pune sériovou výrobu nové kompaktní limuzíny Rapid. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce zastavit pokles prodeje modelu Fabia v Indii. Připraví proto jeho verzi speciálně pro tamní trh. Většinu dílů pro nové auto chce firma vyrábět přímo v Indii, píšou Hospodářské noviny. Firma již v Indii prodává lokální variantu modelu Rapid.

HN: Škoda chce vyrábět speciální verzi Fabie pro indický trh

Škodovka chce na indickém trhu prodávat měsíčně 8000 fabií. Momentálně to je však jen asi 300 aut za měsíc, loni to bylo zhruba pětkrát více. V srpnu prodala automobilka v Indii celkem 2200 vozů, dvě třetiny z toho tvořila lokální varianta modelu Rapid.

ČTĚTE TAKÉ:

Indická verze Fabie bude za dva až tři roky

Indickou verzi by měla mít Fabie zhruba za dva až tři roky. Firma chce až 90 procent dílů vyrábět přímo v Indii. V současné době se tam fabie jen montují z dílů vyrobených v Česku. "Větší lokalizace modelu Fabia v Indii je naším logickým záměrem. Cílem je úspora nákladů, která se zákonitě může promítnout i do ceny vozu na indickém trhu," řekl HN mluvčí Škody Jozef Baláž.

Automobilka zvýšila za osm měsíců letošního roku dodávky zákazníkům meziročně o 8,5 procenta na 633 300 vozů. V samotném srpnu stoupl prodej o 12 procent na 67.700 aut, což je rekord pro tento měsíc.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz