30. října 2014 13:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodu Auto nakopla nová Octavia, provozní zisk vyskočil o 75 procent

Škoda Octavia Scout třetí generace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Octavia Scout třetí generace. |

MLADÁ BOLESLAV Česká automobilka Škoda zažívá dobrý rok. Příkladem je obrovský nárůst provozního zisku - o 75 procent na 18 miliard korun. Firmě pomáhá úspěch nové verze modelu Octavia či úspory na provozních nákladech.

Dobře se prodávaly i jiné modely Škoda. V prvních devíti měsících roku 2014 vzrostl počet dodávek zákazníkům o 13 procent na 774 100 celosvětově prodaných vozů.

Ve stejném období vzrostly tržby o 19,3 procenta na 8,8 miliard euro, což je v přepočtu 244 miliard korun.

Už zmíněný provozní výsledek vzrostl na 651 milionů euro (18 miliard korun), to v porovnání se stejným obdobím minulého roku představuje nárůst o 75,5 procenta.

Nová Škoda Fabia Combi.
Nová Škoda Fabia Combi.
Nová Škoda Fabia Combi.
Nová Škoda Fabia Combi.

„Dvouciferné tempo růstu dodávek zákazníkům a značný nárůst tržeb a zisku dokazují, že naše mladá a atraktivní modelová paleta je na mezinárodním trhu úspěšná. V následujících letech chceme ještě přidat a pro značku nadchnout i nové skupiny zákazníků. Nová Škoda Fabia odpálí v listopadu další stupeň naší modelové ofenzívy,“ uvedl předseda představenstva Winfried Vahland.

ČTĚTE TAKÉ:

Vedle zvýšení počtu prodaných aut přispělo ke zlepšení výsledku snížení výrobních nákladů a kombinace dalších efektů. Prvních devět měsíců roku 2013 bylo rovněž ovlivněno náběhem výroby nové generace modelu Octavia, který je nejprodávanější řadou.

Druhé místo obsadila Škoda Octavia.

Obratová rendita činila koncem září 7,4 procenta a podstatně tak překročila hodnotu pěti procent za srovnatelné období minulého roku. Čistá likvidita vzrostla o 40,6 procenta na 2,278 miliardy eur. Investice klesly o 96 milionů na 362 milionů eur.

„Nárůst provozního výsledku a čisté likvidity jsou důkazem naší finanční stability a síly. S ohledem na vysoké požadavky trhů má nákladová disciplína i nadále vysokou prioritu,“ dodal člen představenstva zodpovědný za finance Winfried Krause.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz