21. září 2014 10:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skupina G20 ohlásila nová opatření na podporu ekonomiky

Světová ekonomika, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Světová ekonomika, ilustrační foto | foto: Shutterstock

CAIRNS Finanční představitelé skupiny předních vyspělých a rozvíjejících se zemí G20 ohlásili v neděli nová opatření na podporu hospodářského růstu. V komuniké z víkendového zasedání v severoaustralském přístavu Cairns rovněž upozornili, že světová ekonomika nadále čelí hrozbám, mezi které patří například geopolitické napětí.

"Vytvořili jsme soubor nových konkrétních opatření, která usnadní (hospodářský) růst," uvedli představitelé. "Předběžné analýzy naznačují, že tato opatření do roku 2018 zvýší náš společný HDP o dodatečných 1,8 procenta," dodali. Australský ministr financí Joe Hockey upozornil, že G20 tak urazila 90 procent cesty ke splnění cíle, který si stanovila na únorovém zasedání v Sydney.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ačkoli světová ekonomika oživuje, její růst je nerovnoměrný a její vyhlídky čelí zjevným rizikům," uvedl Hockey, který byl hostitelem víkendového zasedání. "Je klíčové, abychom učinili konkrétní kroky k podpoře růstu a tvorbě pracovních míst," dodal. Skupina G20 reprezentuje zhruba 85 procent světové ekonomické aktivity.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz