29. dubna 2012 10:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skvělý byznys pro mobilní operátory. Čína hlásí miliardu uživatelů

Mobilní telefon - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

HONGKONG Počet uživatelů služeb mobilní komunikace v Číně poprvé překonal hranici jedné miliardy. V březnu činil 1,013 miliardy a proti předchozímu měsíci se zvýšil o dalších téměř 1,3 procenta.

Čína má největší trh mobilní komunikace na světě, služby tam nabízejí tři mobilní operátoři.

Firmá má dvakrát víc klientů než USA obyvatel
Zdaleka největším mobilním operátorem v Číně je společnost China Mobile, která v březnu zvýšila počet klientů na 667,2 milionu. Klientská základna firmy je tudíž zhruba dvakrát větší, než kolik činí celkový počet obyvatel Spojených států.

Druhý největší mobilní operátor, společnost China Unicom, v březnu zvýšil počet klientů na 209,49 milionu, nejmenší China Telecom jich měl 135,83 milionu.

ČTĚTE TAKÉ

Číňané si pomalu zvykají i na pokročilé služby třetí generace, které zahrnují i vysokorychlostní internet. Díky tomu je možné využívat i celou řadu aplikací. Nejvíce lidí ale v Číně pořád ještě využívá pouze základní levné služby.

China Mobile měl v březnu 59,56 milionu uživatelů služeb 3G, zatímco na společnost China Unicom jich připadlo 48,86 milionu. China Telecom měl asi 43,55 milionu uživatelů služeb 3G.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!