5. listopadu 2014 8:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Holywood šetří. Slavná studia Warner Bros. vyhodí tisíc lidí

Hollywood - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hollywood - ilustrační foto | foto: Reuters

WASHINGTON Filmové a televizní studio Warner Bros. Entertainment zruší zhruba tisíc pracovních míst, tedy přibližně dvanáct procent zaměstnanců. Warner Bros. je další divizí americké mediální společnosti Time Warner, která bude propouštět po neúspěšném pokusu o převzetí ze strany společnosti 21st Century Fox.

Výkonný ředitel Warner Bros. Kevin Tsujihara zaměstnancům v úterý napsal, že podnik bude propouštět, aby snížil náklady a splnil finanční cíle.

Propouštění se bude týkat i divizí financí a informačních technologií. V těchto odděleních by k němu mohlo dojít v prvním čtvrtletí příštího finančního roku. Ve většině případů však prý firma hodlá dotčené pracovníky informovat tento týden.

Mediální magnát Rupert Murdoch vzal letos v srpnu zpět nabídku na koupi skupiny Time Warner. Transakcí, jejíž hodnota se odhadovala na 80 miliard dolarů, by vzniklo jedno z největších mediálních impérií na světě. Time Warner již dříve Murdochovu nabídku odmítl.

Propouštět se chystají i další divize Time Warner. Na příklad HBO se chystá propustit zhruba sedm procent z současných 2400 zaměstnanců. Turner Entertainment, mateřská společnost vysílacích stanic TNT a CNN, zruší zhruba deset procent z 15 tisíc pracovních míst, které má po světě.

Lidovky.cz, ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz