6. dubna 2017 11:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slavná módní návrhářka Karen Millen přišla o své miliardové bohatství i jméno

Karen Millen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karen Millen | foto: Shutterstock

LONDÝN Britská návrhářka udávala eleganci šatníku žen po celém světě po dobu 20 let. Nyní se však pohádkový scénář o bohaté designérce na odpočinku rozpadl.

Jméno Karen Millen nese 400 obchodů v 65 zemích světa, včetně Prahy. Jeho skutečná nositelka však minulý týden ohlásila bankrot kvůli neschopnosti splácet daně. Návrhářka se ocitla ve finančních potížích již před pěti lety po krachu islandské banky Kaupthing, jež skrývala své ekonomické potíže měsíce před bankrotem manipulováním s akciemi. Banka se před zákazníky prezentovala penězi a ochranou, kterou neměla a generovala falešné výsledky. Klienti i partneři banky přišli o veškerá svá aktiva.

Návrhářka založila slavnou oděvní značku se svým manželem Kevinem Stanfordem v roce 1981. Sama Millen přiznává, že její prací byl design, o investice a chod obchodů se staral její muž.

Módní byznys prodali v roce 2004 za 95 milionů liber (přes 3 miliardy korun). Při obchodu se též Millen upsala ke ztrátě práv na použití vlastního jména.

„Když vytáhnu svou kreditní kartu, lidé se smějí – to je vtipné, jmenujete se stejně jako ten obchod,“ řekla v nedávném rozhovoru. Spor o jméno Karen Millen byl ukončen v roce 2016 soudem. Ten rozhodl, že použití stejného jména pro další oděvní značku by zákazníky mátlo. Bývalá návrhářka tak bitvu o své jméno nakonec vzdala.

Podle The Times přijde kvůli finančním potížím o svůj dům s fotbalovým hřištěm a jezerem v hrabství Kent v hodnotě tří milionů liber, včetně automobilů a dalšího majetku.V posledních 13 letech se starala o své tři děti a věnovala se charitě.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!