29. května 2013 11:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slavný e-shop stahuje z prodeje opasky, jsou totiž radioaktivní

Internetový obchod Asos prodával radioaktivní opasky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internetový obchod Asos prodával radioaktivní opasky. | foto: Asos

LONDÝN Internetový obchod s módou Asos stáhl z prodeje a od zákazníků sérii opasků poté, co američtí celníci zjistili, že jsou radioaktivní. S odvoláním na společnost Asos o tom informovala agentura AFP.

Mluvčí v Londýně registrovaného obchodu uvedl, že opasky, které jsou z kůže pokryté kovovými cvočky, skončily v radioaktivním skladu, když u nich testy prokázaly pozitivní přítomnost kobaltu-60. Asos v interní zprávě v úterý potvrdil, že opasky mohou způsobit poranění, pokud jsou nošeny déle než 500 hodin.

Asos, který mezi své fanoušky počítá například americkou první dámu Michelle Obamovou, prodal zhruba 50 těchto v Indii vyrobených opasků zákazníkům v 15 zemích světa, než byl prodej letos v lednu zastaven a produkt stažen.

"Dobrá věc na online obchodu je to, že je velmi snadné spojit se s lidmi, kteří si pásek objednali, a požádat je, aby ho poslali zpátky. Je to mnohem snazší, než kdyby se prodaly v kamenném obchodě," řekl AFP mluvčí Asosu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Byla to ze strany Asosu naprosto dobrovolná akce," dodal mluvčí, který si nepřál uvést jméno. "Riziko vyplývající z tohoto produktu je velmi malé." Asos začal působit v roce 2000 a stal se klíčovým hráčem na lukrativním online trhu s módou.

Minulý měsíc zveřejnil zisk před zdaněním ve výši 25,7 milionu liber (asi 780 milionů korun) za šestiměsíční období do konce letošního února. Se sídlem v Londýně, Sydney a New Yorku přitahuje obchod zákazníky ze 160 zemí světa a měsíčně zaznamená zhruba 16,6 milionu návštěv.

Lidovky.cz, ČTK