11. srpna 2009 9:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slováci přecenili své síly, auta za šrotovné končí v bazarech

Šrotovné, které mělo posílit ekonomiku a přinést prospěch i občanům, mnohé Slováků spíše přivedlo do pasti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šrotovné, které mělo posílit ekonomiku a přinést prospěch i občanům, mnohé Slováků spíše přivedlo do pasti. | foto: Shutterstock

BRATISLAVA Poměrně velký počet Slováků si momentálně klade otázku, zda koupě nového vozidla nebyla předčasná. Šrotovné, které mělo posílit ekonomiku a přinést prospěch i občanům, mnohé z nich spíše přivedlo do pasti.

Nemalé množství Slováků, kteří se nechali vidinou šrotovného přesvědčit k zakoupení nového auta, nyní řeší, jak je splácet. A v nouzi ani neváhají dávat nová auta do bazarů. "Za měsíc květen a červen letošního roku přibylo v nabídce slovenských autobazarů dohromady přibližně patnáct tisíc aut, což je zhruba o deset procent více, než jaký je průměr v předchozích měsících," řekla produktová manažerka společnosti Autobazar.sk Katarína Trnovcová.

"Před šrotovným a také ještě v jeho průběhu tvořila nabídka aut se stářím maximálně jeden rok zhruba čtyři procenta, zatímco v současnosti je to osm procent čili dvojnásobek. Kromě toho ze všech aktuálně nabízených aut ve stejném stáří je 60 procent prodaných po šrotovném, tedy v květnu, červnu, červenci," vysvětlila Trnovcová.

Další podrobnosti o slovenských problémech se šrotovným si přečtěte v úterním deníku

Katarína Zgúthová

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…