11. srpna 2009 9:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slováci přecenili své síly, auta za šrotovné končí v bazarech

Šrotovné, které mělo posílit ekonomiku a přinést prospěch i občanům, mnohé Slováků spíše přivedlo do pasti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šrotovné, které mělo posílit ekonomiku a přinést prospěch i občanům, mnohé Slováků spíše přivedlo do pasti. | foto: Shutterstock

BRATISLAVA Poměrně velký počet Slováků si momentálně klade otázku, zda koupě nového vozidla nebyla předčasná. Šrotovné, které mělo posílit ekonomiku a přinést prospěch i občanům, mnohé z nich spíše přivedlo do pasti.

Nemalé množství Slováků, kteří se nechali vidinou šrotovného přesvědčit k zakoupení nového auta, nyní řeší, jak je splácet. A v nouzi ani neváhají dávat nová auta do bazarů. "Za měsíc květen a červen letošního roku přibylo v nabídce slovenských autobazarů dohromady přibližně patnáct tisíc aut, což je zhruba o deset procent více, než jaký je průměr v předchozích měsících," řekla produktová manažerka společnosti Autobazar.sk Katarína Trnovcová.

"Před šrotovným a také ještě v jeho průběhu tvořila nabídka aut se stářím maximálně jeden rok zhruba čtyři procenta, zatímco v současnosti je to osm procent čili dvojnásobek. Kromě toho ze všech aktuálně nabízených aut ve stejném stáří je 60 procent prodaných po šrotovném, tedy v květnu, červnu, červenci," vysvětlila Trnovcová.

Další podrobnosti o slovenských problémech se šrotovným si přečtěte v úterním deníku

Katarína Zgúthová

Najdete na Lidovky.cz