9. března 2018 15:46, aktualizováno  16:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slovenská spořitelna pustí své zaměstnance z práce kvůli demonstraci dřív

Ústředí Slovenské spořitelny v Bratislavě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ústředí Slovenské spořitelny v Bratislavě. | foto: Wikimedia.org

BRATISLAVA V pátek odpoledne vyjdou do ulic Slováci, kteří nejsou spokojení s dosavadní vládou a navážou tak na demonstrace z minulého pátku, kdy uctili památku zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Slovenská spořitelna kvůli protestům s názvem Za slušné Slovensko podnikla neobvyklý krok. Zaměstnance, kteří se demonstrací zúčastní, banka uvolní.

O kroku banka informovala na svém Facebooku. „Záleží nám na tom, aby  Slovensko bylo slušnou krajinou,“ zdůvodnila banka uvolnění svých zaměstnanců.

„Nejsme tady proto, abychom dělali politiku, ale záleží nám na tom, jak bude vypadat Slovensko. Proto naše banka už minulý týden veřejně vyjádřila svůj postoj k současnému dění. Zároveň jsme se jako člen Fondu pro transparentní Slovensko přidali k dalším firmám v rámci společného vyhlášení. Protože se situace neutišila, spíše naopak, tak jsme kromě vyjádření poskytli našim zaměstnancům možnost zúčastnit se shromáždění,“ komentoval neobvyklý krok Štefan Frimmer, ředitel komunikace a sponzoringu Slovenské spořitelny.

Vysoké školy vyhlásily rektorské volno

Demonstrace vyjadřující nesouhlas s dosavadní vládou se budou konat v několika městech na Slovensku. Některé vysoké školy vyhlásily rektorské volno. Mezi uzavřenými školami je i Univerzita Konštantína Filozofa v Nitře, kde zavražděný pár studoval.

Demonstrace za nezávislé vyšetření vraždy novináře Kuciaka a jeho partnerky se dnes už konala v australském Sydney. Lidé nesli malé transparenty s hesly „#All for Jan“.

Patrik Kozlík

Autor

Patrik Kozlíkpatrik.kozlik@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.