20. dubna 2011 11:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

'Slovenskou Sazku' soud předhodil věřitelům

Slovenská obdoba Sazky - Tipos | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenská obdoba Sazky - Tipos |

BRATISLAVA Slovenská loterijní firma Tipos, která podobně jako česká Sazka čelí problémům, nezískala soudní ochranu před věřiteli. Bratislavský soud žádost společnosti o restrukturalizaci zamítl kvůli formálnímu nedostatku v návrhu.

Informoval o tom mluvčí soudu Pavol Adamčiak. Proti verdiktu se nelze odvolat. Reakce firmy zatím není známá.

Tipos se obrátil na soud kvůli prohranému sporu s kyperskou firmou Lemikon, již má zaplatit více než 14 milionů eur (přes 337 milionů korun) za neoprávněné používání ochranných známek několika her. Odškodnění nakonec může být ještě vyšší, protože soudy se budou zabývat dalšími nároky Lemikonu.

Vše o kauze Sazka

Soud před povolením restrukturalizačního řízení zkoumá formální náležitosti návrhu, který musí obsahovat například seznam majetku a dluhů firmy.

Adamčiak uvedl, Tipos nepředložil soupis svých závazků v souladu s vyhláškou ministerstva spravedlnosti. Soudce podle zákona v takových případech návrh na ozdravení automaticky odmítne.

V případě soudního souhlasu s ozdravením Tiposu, jehož jediným akcionářem je ministerstvo financí, by v následném řízení měla nejsilnější postavení vláda. Stát totiž dříve nařídil loterijní společnosti zaplatit vysokou sumu do státní pokladny, což si pojistil záložním právem na majetek firmy. Představitelé vládního kabinetu se netajili, že toto rozhodnutí prosadili právě kvůli snaze ochránit Tipos.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!