Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
31. července 2019 15:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Služba Spotify zklamala počtem předplatitelů i výší ztráty

Služba Spotify vstoupila na akciový trh, cena podniku byla stanovena na téměř... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Služba Spotify vstoupila na akciový trh, cena podniku byla stanovena na téměř... | foto: Reuters

Stockholm Největší světová služba pro streamování hudby Spotify ve druhém čtvrtletí získala méně nových předplatitelů, než se očekávalo. Prognóze nedostála ani výší ztráty, vyplývá z hospodářských výsledků firmy. Ta ve středu uvedla, že má nyní 108 milionů předplatitelů, což je asi o 30 procent více než před rokem. Analytici v průzkumu společnosti Refinitiv očekávali 108,5 milionu předplatitelů.

Čistá ztráta se snížila na 76 milionů eur (1,95 miliardy Kč) z 394 milionů eur před rokem. Ztráta na akcii klesla na 0,42 z 2,20 eura, ovšem analytici předpovídali ztrátu 0,32 eura na akcii.

Tržby firma ve druhém čtvrtletí zvýšila na 1,67 miliardy eur (42,9 miliardy Kč) z 1,27 miliardy eur ve stejném období vloni. Analytici čekali tržby 1,64 miliardy eur. Tržby z prémiové služby, která se na celku podílí téměř 90 procenty, činily 1,5 miliardy eur.

Firma kromě placené prémiové služby nabízí i bezplatnou službu podporovanou reklamou. Celkový počet jejích aktivních měsíčních uživatelů vzrostl o 29 procent na 232 milionů, a byl tak lepší než předpovídaných 227,7 milionu.

Spotify předpokládá, že ve třetím čtvrtletí bude mít 240 milionů až 245 milionů aktivních uživatelů měsíčně. To je v souladu s očekáváním analytiků, kteří počet odhadují na 242 milionů.

Společnost Spotify, která sídlí ve Švédsku, zahájila činnost v roce 2008. Jejím hlavním konkurentem je služba Apple Music, která měla na konci loňského roku kolem 50 milionů předplatitelů.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!