8. října 2012 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

SmartWings na zimu přeruší linku Ostrava - Paříž

SmartWings | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SmartWings | foto: Shutterstock

MOŠNOV (NOVOJIČÍNSKO) Nízkonákladové aerolinky SmartWings přeruší od 5. listopadu provoz pravidelné linky z Ostravy do Paříže.

"Podle společnosti jde o plánovanou změnu zimního letového řádu, na jaře chce do Francie znovu létat," řekla mluvčí společnosti Travel Service, která aerolinky provozuje, Vladimíra Dufková.

"S optimalizací letového řádu na zimní sezonu se předem počítalo. To je období, kdy linky nejsou tak vytížené a v moravskoslezském regionu není taková poptávka. Tomu se musíme přizpůsobit. Na jaře určitě plánujeme do Paříže znovu létat," řekla Dufková.

Travel Service

Travel Service působí na trhu 15 let, loni přepravila 3,5 milionu cestujících. Je jedničkou charterového trhu v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá v Polsku. Pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings provozuje od roku 2004. Letiště v Mošnově loni přepravilo 273 563 cestujících.

Aerolinky SmartWings provozovaly v létě z ostravského letiště v Mošnově na Novojičínsku také 12 pravidelných linek do jižních turistických destinací.

"Příští rok v letní sezoně opět zavedeme řadu linek z Mošnova hlavně do Středomoří," řekla mluvčí.

Pravidelná linka z Ostravy do Paříže létá od března dvakrát týdně, ve čtvrtek a v neděli. Kromě toho se v létě z Mošnova pravidelně létalo například do turecké Antálie nebo bulharského Burgasu. SmartWings mají svou základnu na ruzyňském letišti v Praze. Mezi novinkami, které připravují, jsou například od prosince pravidelné lety do Miami v USA.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz