Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šmejc potvrdil nabízenou částku za řecký loterijní monopol

Jiří Šmejc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Šmejc | foto: Lidové noviny

ATÉNY Řecko-česká skupina Emma Delta potvrdila, že nabídla 622 milionů eur (16,1 miliardy Kč) za třetinový podíl ve státním řeckém sázkovém a loterijním monopolu OPAP.

Skupina, kterou tvoří český investor Jiří Šmejc s řeckými partnery ale odmítla sdělit, zda svou nabídku na nákup 33 procent akcií OPAP zvýší, jak požadují Atény.

Emma Delta v prohlášení informovala, že po započtení 60 milionů eur na výplatu dividend, na které by Řecko mělo mít nárok podle podmínek dohody, se částka zvýší na 682 milionů eur (17,7 miliardy Kč). "Předložili jsme poctivou a otevřenou nabídku," uvedl Šmejc.

ČTĚTE TAKÉ:

Kromě něj konsorcium Emma Delta tvoří ještě řecký dopravní magnát Jorgos Melisanidis a firma Helvason řeckého podnikatele Dimitrise Kopeluzose.

Prodej se považuje za test ambiciózního plánu privatizace, který je součástí dohody o finanční pomoci Aténám od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu.

Řecká agentura pro privatizaci HRADF Šmejcovu skupinu v pondělí požádala, aby svou nabídku zvýšila. Lhůta na rozhodnutí, zda tak konsorcium učiní, má vypršet ve čtvrtek.

Emma Delta je přesvědčena, že nabídka bude přijata

Podle zdrojů by Emma Delta měla zaplatit nejméně 650 milionů eur. Na stejnou částku podíl ohodnotil nezávislý odhad, který nechala provést HRADF. To by bylo stále méně než tržní hodnota podílu, která před zprávami o Šmejcově nabídce činila přibližně 740 milionů eur.

Emma Delta informovala, že její audit mimo jiné poukázal na "různé interní strukturální problémy v OPAP". Monopolu prý v ziskovosti brání složitá organizační struktura a napjatý tok peněžních prostředků. Skupina je přesvědčena, že její nabídka bude nakonec přijata.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...

SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč
SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč

Sportuješ a ráda se hýbeš? Chceš svou snahu zefektivnit i vhodným jídelníčkem, ale nevíš, jak na něj? Nyní máš jedinečnou příležitost vyhrát...