10. října 2009 12:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Snižuje Škoda výrobu Roomsterů? Firma to popírá

Novináři prohlížejí nový model Roomster české automobilky Škoda Auto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novináři prohlížejí nový model Roomster české automobilky Škoda Auto. | foto: Uli DeckČTK

KVASINY Automobilka Škoda Auto podle odborářů údajně snižuje ve svém závodě Kvasiny na Rychnovsku výrobu modelu Roomster o třetinu na 160 vozů denně. Automobilka to označila za dezinformaci. Uvedl to dnešní Rychnovský deník. Firma v kvasinském závodě vyrábí ještě modely Superb a Yeti.

Šéf odborů v Kvasinách Libor Dvořák deníku potvrdil, že ještě ve čtvrtek vyjíždělo z kvasinské linky 240 roomsterů. V pátek se údajně měnil takt a od pondělí by to prý mělo být jen 160 vozů denně. "Právě šrotovné, které končí, mělo na roomstera veliký vliv. Nicméně na zaměstnanosti kmenových pracovníků by se to projevit nemělo. Pojede se dál ve dvou směnách na svařovně a montáži," řekl Dvořák.

Mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý zprávy o třetinovém poklesu označil za dezinformace. "Výroba vozů značky Roomster v kvasinském podniku zůstala nezměněná. To znamená, že výrobní linku denně opustí 180 vozů. Zatím ani nemám žádný signál, že by mělo v brzké době dojít k omezení výroby," řekl Černý.

Zároveň potvrdil, že automobilku čekají na konci října dva dny odstávky. "Kvasin se však dotkne pouze jediný, a to 30. října," řekl.

Loni automobilka prodala přes 57.000 kusů modelu Roomster. V Kvasinách jej vyrábí od roku 2006.

ČTK, Lidovky.cz