2. října 2012 21:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Evropské banky se stahují z Řecka, mizí i Société Générale

Ústředí francouzské banky Société Générale | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ústředí francouzské banky Société Générale | foto: Reuters

ATHÉNY Francouzská banka Société Générale se s řeckou bankovní dvojkou Piraeus Bank předběžně dohodla na prodeji své ztrátové řecké dcery Geniki. Agentuře Reuters to sdělily dva zdroje informované o jednání.

Podle nich by měly obě banky získat souhlas řeckých úřadů s transakcí do dvou týdnů. Vzájemná jednání o prodeji Geniki obě banky oznámily na konci srpna.

Francouzské banky jsou jedinými významnými zahraničními aktéry v řeckém bankovním sektoru a chronická krize v zemi je nutí k odchodu, aby nemusely krýt vysoké ztráty řeckých dcer.

Crédit Agricole prodá svou banku za jedno euro

V pondělí Crédit Agricole oznámila, že vybrala k jednání o prodeji své řecké dceřiné banky Emporiki jinou řeckou společnost Alpha Bank. Třetí největší francouzská banka chce Emporiki prodat za symbolické jedno euro, a navíc je ochotna na její restrukturalizaci ještě přispět 550 miliony eur (13,8 miliardy Kč).

Prodeje dceřiných bank francouzských skupin by mohly být v řeckém bankovním sektoru podnětem k zahájení vlny konsolidace a integrace. Ta by řeckým bankám pomohla přežít dluhovou krizi, která trvá už téměř tři roky a provází ji odliv vkladů z bank.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!