27. srpna 2009 11:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Softwarový gigant Adobe v Česku otevře regionální centrum

Logo společnosti Adobe  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo společnosti Adobe | foto: Reprofoto

PRAHA Americká softwarová společnost Adobe, která je známá svými produkty Acrobat nebo Photoshop, chce v Česku otevřít poptávkové centrum, které má sloužit jako základna podpory pro východoevropské státy.

Uvedl to viceprezident společnosti John Loiacono.

"Česká republika je silný trh v rámci našeho regionu a chceme zde pokračovat v našich investicích i přes globální ekonomický pokles. Jednou z našich klíčových iniciativ na českém trhu je otevření poptávkového centra," uvedl.

Současná ekonomická krize není podle Loiacona specifická pro softwarový průmysl. "Protože investice do softwaru jsou ve srovnání s průmyslovými investicemi relativně malé a my jsme již prokázali, že naše řešení opravdu pomáhají ušetřit peníze díky zvýšení efektivity, je možné říci, že investice do softwaru se nezastavily a zaznamenáváme zvyšující se poptávku," dodal.

Adobe se v tuzemsku soustředí na tři hlavní oblasti. Jsou to kreativní řešení v rámci rodiny produktů Creative Suite, Acrobat a řešení založená na platformě PDF a podnikový sektor, kde je Česká republika jednou z nejúspěšnějších zemí v regionu díky řešením založeným na softwaru Adobe LiveCycle.

Adobe je předním výrobcem publikačního a designerského softwaru. Jeho nejznámější produkty jsou například Photoshop, Acrobat pro tvorbu dokumentů PDF nebo přehrávač videa Flash.

ČTK