18. června 2014 11:59 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Softwarový holding Solitea čeká výnosy půl miliardy, chce růst dál

Peníze – ilustrační. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze – ilustrační. | foto: Archiv LN

PRAHA Nový softwarový holding Solitea letos čeká konsolidované výnosy přes půl miliardy korun a provozní zisk více než 90 milionů. V příštích letech plánuje další růst. Na středeční tiskové konferenci to uvedl předseda představenstva Martin Cígler.

Holding Solitea vlastní ze 70 procent partner skupiny J&T Martin Fedor a zbytek drží zakladatel Cígler Software Martin Cígler. Holding spojuje dodavatele účetního softwaru Cígler Software, výrobce personálních a mzdových systémů Vema, dodavatele podnikových ERP systémů Altus a nově i firmu Aquasoft, která vyvíjí aplikace pro státní správu, zdravotnictví i komerční sektor.

Solitea chce být jedničkou na trhu

Solitea přitom zvažuje i další akvizice. "Myšlenku vytvoření silné IT skupiny jsme začali připravovat s Martinem Cíglerem už na prvním jednání o možném koupi podílu v Cígler Software před více než dvěma lety. „Od té doby jsme jednali s desítkami subjektů na Českém a slovenském trhu a máme dobrý přehled o tom, kdo je prosperující společnost a kdo je dnes v problémech," uvedl Michal Rybovič z J&T Corporate Finance Slovakia.

Solitea chce využít synergie ze spojení ovládaných firem a stát se jedničkou na trhu podnikového a personálního softwaru. Díky podílu J&T se holdingu zároveň otevírají možnosti dodávat stovkám firem, které ovládá tato česko-slovenská finanční skupina.

"Na vzniku Solitea vydělají především naši zákazníci. Produkty společností se vzájemně velmi dobře doplňují a také jsme nyní schopni využít nejen vnitřních synergií, ale i kvalitních lidských zdrojů napříč skupinou k dalšímu rozvoji našich řešení," doplnil Cígler s tím, že holding zaměstnává v ČR a na Slovensku přes 380 lidí.

Lidovky.cz, ČTK