27. února 2017 15:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sony útočí displejem, který nemá obdoby a nekonečně zpomaleným záběrem

Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia... | foto: ČTK

BARCELONA (OD ZPRAVODAJE LN) V pondělí ráno představila své mobilní novinky firma Sony. Ta veletrh MWC v Barceloně využila k tomu, aby představila špičkový model Xperia XZ Premium. Ten dostal úžasný 4K displej a velikým lákadlem telefonu bude i fotoaparát.

Nejen, že má skvěle fotit, ale dostal také schopnost pořizování až nečekaně zpomalených záběrů.

Sony Xperia XZ Premium na první pohled nemusí moc vypadat jako nový telefon, design je totiž v podstatě shodný s loňským typem XZ. Hlavní změny se odehrály „pod kapotou“. Uvnitř se skrývá nejnovější hardware, včetně procesoru Qualcomm Snapdragon 835, který si jinak pro sebe na začátek roku uzmul Samsung.

TO NEJ Z BARCELONY:

Sony se zřejmě podařilo vyjednat alespoň nějaký objem dodávek, i přesto si právě nejspíš kvůli dostupnosti procesoru (ten Samsung pro Qualcomm vyrábí) počkáme. Na trhu bude až později na jaře.

Čekání se ale technologickým nadšencům určitě vyplatí. Nový procesor přináší telefonu schopnost stahovat data ze sítě až rychlostí 1 Gbit/s, což se bude hodit. Novinka totiž dostala displej s úžasným 4K rozlišením, zatím nikdo jiný v mobilním telefonu nic takového nepředvedl.

Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia...
Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia...

Sony tak navazuje na svůj starší model Z5 Premium, oproti němu je ale displej kvalitnější, a navíc bude podporovat funkci HDR pro co nejlepší dynamický rozsah obrazu. A právě streamování 4K HDR videí přímo ze sítě by mohlo být jedním z funkčních triumfů nové Xperie. Obsah dodá v poslední době velmi aktivní Amazon.

Krom parádního displeje se nová Xperia chlubí také novým špičkovým fotoaparátem. Má rozlišení 19 megapixelů a kromě vylepšené citlivosti čipu se chlubí také schopností pořizovat video s extrémně vysokou snímkovací frenvencí. V HD rozlišení totiž zvládne až 960 snímků za sekundu.

Výsledkem takového sledu obrázků pak může být vysoce zpomalené video – pokud se totiž záznam následně přehraje běžnou rychlostí 24 snímků za sekundu, jedna jediná sekunda záznamu vydá na 40 sekund zpomaleného videa. To umožní odhalit nečekané detaily.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.