Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Soud zamítl insolvenční řízení s firmou Shell Czech Republic

Logo ropného koncernu Shell | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo ropného koncernu Shell | foto: Reuters

PRAHA Městský soud v Praze zamítl návrh na insolvenční řízení se společností Shell Czech Republic, který mu dnes ráno podala firma Korunka 2000. Podnik podle soudu nepředložil dostatečné důkazy o hrozícím úpadku společnosti Shell. Ta údajně firmě Korunka 2000 dluží 2,5 milionu korun.

Předmětem návrhu byla údajná pohledávka související s provozem čerpacích stanic u dálnice D5 nedaleko Rokycan. Firma Korunka 2000 v návrhu uvedla, že Shell jednostranně ukončil smlouvu o provozování čerpacích stanic v katastru Rokycan dříve, než bylo dohodnuto. Vyjádření Shellu ČTK shání.

Podaný návrh byl podle soudu "neurčitý". Společnost Korunka 2000 totiž prý neuvedla dostatečně rozhodující skutečnosti, které by osvědčovaly úpadek společnosti Shell nebo její hrozící úpadek. Korunka neoznačila žádné další věřitele firmy Shell.

"Skutečnost, že soud odmítl insolvenční návrh věřitele, nebrání věřiteli v podání nového, tentokrát z hlediska zákonných ustanovení perfektního návrhu," stojí v rozhodnutí soudu.

.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz