Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Správci nepoctivého portálu Nebeslev.cz hrozí statisícová pokuta

Slevový portál Nebeslev.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slevový portál Nebeslev.cz | foto: Reprofoto

OLOMOUC Pokutou 200 000 korun a odvoláním pohrozil soudce Martin Šulák předběžnému insolvenčnímu správci Radimu Kubicovi, který má na starost problémový slevový portál Nebeslev.cz. Soudce není spokojen se zprávou o účetnictví společnosti Nebeslev, která je od loňského září v insolvenčním řízení.

Soudce tvrdí, že i kvůli liknavému přístupu správce zatím nemohl rozhodnout, jak s návrhem na prohlášení konkurzu naloží. O hospodaření slevového portálu se mezitím začala zajímat policie. Vyplývá to z dokumentů v insolvenčním rejstříku.

"Soud konstatuje, že s dosavadní činností předběžného správce je hrubě nespokojen. Za dva měsíce činnosti předběžného správce se projednávaná věc dlužníka Nebeslev nikam dál neposunula. To vše proto, že předběžný správce nesplnil pokyny insolvenčního soudu a předložil mu zcela bezcennou zprávu o své činnosti," uvedl Šulák. Soudce si postěžoval, že kvůli špatné práci předběžného správce nemá přehled o účtech firmy Nebeslev, jejím majetku, závazcích a peněžních tocích. Šulák proto insolvenčnímu správci nařídil, aby do 20 dnů důkladně přezkoumal účetnictví a podal o tom podrobnou zprávu.

PSALI JSEM TAKÉ:

Kubicu soud do funkce předběžného správce firmy Nebeslev jmenoval v únoru, aby dohlédl na nakládání s majetkem slevového portálu. Kubica poté oznámil, že firma Nebeslev vlastní pouze movitý majetek v pořizovací hodnotě zhruba osm milionů korun. Portál Nebeslev má i několik bankovních účtů, avšak ani na jednom z nich podle Kubici nejsou žádné peníze. "Veškeré peněžní prostředky jsou vedeny v hotovosti v pokladně. Dlužník disponuje finanční hotovostí zhruba 300.000 korun," upozornil správce.

Milionové dluhy

Společnost Nebeslev má dluhy v hodnotě několika milionů korun. Dříve firma uvedla, že obchodním partnerům dluží 15 milionů, později hodnotu svých závazků upravila na šest milionů korun. Loni prý vykázala obrat zhruba 20 milionů korun. Portál Nebeslev.cz stále funguje a nyní zaměstnává pět lidí.

"Mám za to, že společnost Nebeslev splňuje podmínky úpadku. Dlužník má více věřitelů a peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti a tyto závazky není schopen splatit. Souhrn závazků převyšuje hodnotu dlužníkova majetku," uvedl Kubica. Soudce Šulák ale upozornil, že správce nevyčíslil výši závazků portálu Nebeslev, takže podobné závěry zatím činit nemůže.

Insolvenční návrh na portál Nebeslev.cz podal loni podnikatel Michal Lev z Frýdku-Místku, který tvrdí, že u firmy Nebeslev má pohledávky téměř za 160.000 korun. Policisté poté začali prověřovat, zda majitelé portálu nezvýhodňují některé věřitele. Jednatel firmy Nebeslev Petr Doubrava na začátku roku soudu napsal, že portál by díky investicím do reklamy a kosmetických přístrojů měl dluhy splatit. Firma navíc chystala zprovoznit internetový obchod. Na žebříčku největších slevových serverů, který loni sestavil vyhledávač slev Skrz.cz, připadla portálu Nebeslev.cz desátá pozice. Firmu Nebeslev ale Asociace portálů hromadného nakupování zařadila na seznam nepoctivých prodejců.

,

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!