1. listopadu 2014 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Soumrak klasických hodinek? Chytré Apple Watch změní trh, míní analytici

Apple Watch se budou prodávat ve třech verzích. Na výběr bude i z několika... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple Watch se budou prodávat ve třech verzích. Na výběr bude i z několika... | foto: Reuters

CUPERTINO Svět hodinek se příští rok změní. Společnost Apple začne prodávat chytré hodinky, které mají ambici ovládnout trh s tímto zbožím. Výrazné změny v nákupu chronometrů očekávají také ekonomičtí analytici.

Podobná revoluce se odehrála před čtyřiceti lety, kdy nástup levné japonské konkurence znamenal téměř záhubu pro tradiční švýcarské výrobce.

Experti oslovení listem Financial Times očekávají tržní třesk znovu, s nástup chytrých hodinek od Applu, které americká firma plánuje vypustit na trh začátkem příštího roku. Kromě klasického měření času budou Apple Watch v podstatě malým počítačem umístěným na ruce.

ČTĚTE TAKÉ:

„Jsem si jistý, že tohle zařízení představuje nový prvek na trhu. Ve střednědobém horizontu dosáhne větší hodnoty než tradiční hodinkový průmysl,“ předpovídá Elmar Mock, jeden z investorů švýcarského výrobce Swatch.

Analytici banky Citi zase odhadují, že trh s chytrými hodinkami dosáhne za čtyři roky hodnoty deseti miliard dolarů.

Samotný Apple je pak tradičně sebevědomý. „Budeme prodávat nejlepší hodinky na světě, jejich přesnost je plus minus 50 milisekund,“ popisuje šéf společnosti Tim Cook. Věří, že se chytré hodinky stanou podobnými prodejnými hity jako mobily iPhohe či tablety iPad.

Apple Watch se budou prodávat ve třech verzích. Na výběr bude i z několika...
Hodinky budou samozřejmě komunikovat s novým iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Domluví...
Hodinky dobře poslouží běžcům. V aplikaci si předem mohou nastavit cíl, kterého...
„Hodinky vás namotivují ke zdravějšímu živonímu stylu,“ řekl Tim Cook.
mipMichal Pavec

Najdete na Lidovky.cz