3. června 2010 15:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Soumrak nudismu? Moderní textil umožňuje opalování v plavkách

Vykrojené plavky jsou hitem letošní sezony, britský list ale říká "raději ne". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vykrojené plavky jsou hitem letošní sezony, britský list ale říká "raději ne". | foto: Shutterstock

VALENCIA Na španělský trh letos přichází novinka - plavky, v jejichž případě nezáleží na tom, jak velkou část těla zakrývají, jelikož kůže se opaluje i pod nimi. Majitelem výrobního patentu je britská firma Kiniki, která loni prodala 30.000 plavek, píše dnes španělský deník El Mundo.

Plavky, které mohou znamenat "konec naháčů" na plážích, jsou vyráběny z tkaniny nazvané Transol. Tu tvoří miliony mikrodírek ve tvaru diamantu, jež umožňují průchod až 80 procent ultrafialových paprsků. Z těla opáleného člověka tak mizí bílá místa označující obrysy koupacího úboru.

Opalovací plavky

To ale není jediná výhoda nového materiálu - Transol také velmi rychle schne a umožňuje kůži lepší dýchání, což je důležité i pro hygienu a zdraví choulostivých partií.

Přes všechny své vlastnosti plavky nejsou průhledné ani suché, ani při namočení a přilepení se na kůži. A na nové technologii mohou vydělat i kosmetické firmy - stoupne totiž spotřeba ochranných opalovacích přípravků, jelikož bude nutné je aplikovat i na místa, jimž v plavkách z běžných materiálů nebezpečí spálení nehrozilo.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!