1. prosince 2011 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Špicar odchází ze Škody. Povede Bakalův Aspen Institut

Radek Špicar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Špicar | foto: ČTK

PRAHA Radek Špicar odchází z funkce ředitele vnějších vztahů automobilky Škoda Auto. Jeden z nejvýše postavených českých manažerů a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR nastupuje podle informací Lidových novin do čela české pobočky amerického think tanku Aspen Institute.

Serveru Lidovky.cz svůj odchod potvrdil sám Špicar. "Ze Škodovky se mi bude po šesti letech odcházet velmi těžko, obzvlášť teď, když má pod novým vedením našlápnuto na fantastický růst. Nabídka vést nově vznikající Aspen Institute ale byla z těch, které se neodmítají," řekl Lidovkám.cz Špicar. 

Vznik české pobočky Aspen Institute se rozhodl finančně podpořit miliardář Zdeněk Bakala. Majitel OKD či vydavatelství Economia oznámil svůj záměr letos na jaře s tím, že český Aspen Institut by měl zahájit činnost do konce roku 2011. 

Ideály dobré společnosti

Americký Aspen Institut, v jehož správní radě sedí například bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová či Condoleezza Riceová, sám sebe popisuje jako think tank, který se "věnuje podpoře politiky založené na hodnotách, myšlenkách a ideálech dobré společnosti". Své myšlenky organizace propaguje prostřednictvím seminářů a konferencí.

"Působil jsem v akademické sféře, ve veřejném sektoru i v byznysu a vždy jsem se snažil tyto světy propojovat a otevírat mezinárodnímu prostředí. Teď jsem dostal možnost podílet se na vzniku nestranické a neideologické instituce, která k tomu může přispět a která podle mého názoru v České republice velmi chybí," vysvětluje své rozhodnutí Špicar.

Přípravu české pobočky institutu měl doposud na starosti Tomáš Klvaňa, který koordinuje neziskové aktivity Zdeňka a Michaely Bakalových. Klvaňa dříve působil například jako vládní zmocněnec pro komunikaci projektu protiraketové obrany.

Kdo je Radek Špicar

Radek Špicar absolvoval Univerzitu Karlovu a University of Cambridge. Před svým nástupem do Škody Auto pracoval jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku. Přednáší na Institutu ekonomických studií FSV UK a Diplomatické akademii Ministerstva zahraničních věcí. Je také členem správní rady UMPRUM a Corporate Council nadace Forum 2000.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!