17. září 2012 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Špindlerův Mlýn láká vlivné hráče. Zálusk na něj má i bývalý šéf ČEZ

Martin Roman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Roman. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Skiareál Špindlerův Mlýn sice ČSTV předal slovenské firmě Tatry Mountain Resorts ze skupiny J&T a podnikateli Tomáši Němcov. Ze zákulisí ale prosakují informace, že o něj mají zájem další vlivní hráči. Figuruje mezi nimi i jméno bývalého šéfa ČEZ Martina Romana.

Romanův zájem o Špindlerův Mlýn potvrdil v nedávném rozhovoru pro MfD i šéf ČSTV Miroslav Jansta. Roman svou účast v nově vytvářené firmě, která se o areál bude starat, odmítá. Jak by se tedy měl na chodu Špindlerova Mlýna podílet, zatím není jasné.

ČTĚTE TAKÉ:

'Není mi lhostejné, jak se bude areál ve Špindlu rozvíjet'

Dle některých zdrojů by někdejší první muž energetického gigantu Roman mohl krýt záda Tomáši Němcovi, jehož nově založená firma SMMR by měla ovládnout polovinu nového provozovatele, společnost Melida. Druhá polovina by měla připadnout slovenské Tatry Mountain Resorts, jejíž ředitel Igor Rattaj podle MfD připouští, že by si spolupráci s Romanem dokázal představit.

"Určitě mi není lhostejné, jak se bude lyžařský areál ve Špindlu rozvíjet, Tomáše Němce znám 15 let a věřím, že on je ten správný a kvalifikovaný provozovatel," napsal Roman.

Před dvěma lety koupil Martin Roman ve Špindlerově Mlýně nedaleko Davidových bud chalupu Slunečná a také rozlehlý pozemek, o který se začínají zajímat developeři. Nemovitost už tu koupila například skupina CPI realitního magnáta Radovana Vítka.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!