15. dubna 2017 7:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Společnost Apple získala povolení k testování samořízených vozů

Samořídící vozy budou přepravovat cestující na stejném principu jako běžné vozy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samořídící vozy budou přepravovat cestující na stejném principu jako běžné vozy... | foto: Volvocars.com

SAN FRANCISCO Americká technologická společnost Apple si zajistila povolení k testování samořízených vozů v Kalifornii. Potvrzují se tak spekulace, že firma pracuje na technologiích pro automatické řízení. Společnost nicméně neposkytla žádné podrobnosti o svých plánech v této oblasti.

„Potvrzuje se to, o čem dlouhou dobu kolovaly zvěsti. Že si Apple přinejmenším pohrává s myšlenkou vstoupit do oblasti autonomního řízení,“ uvedl Chris Theodore z poradenské společnosti Theodore & Associates, který dříve působil v automobilkách Ford a Chrysler.

Samořídící vozy budou přepravovat cestující na stejném principu jako běžné vozy...
Pro společnosti, jako je Uber, by začlenění samořídících aut do parku...

Spekulace o vstupu Applu do oblasti autonomního řízení posílily poté, co loni firma zaslala dopis americkému Národnímu úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA), ve kterém mimo jiné píše, že ji vzrušuje potenciál automatizovaných systémů v řadě oblastí, včetně dopravy.

Apple věří, že samořízené vozy by vedly k omezení problémů s dopravními zácpami a zachránily miliony lidí umírajících při nehodách, jejichž příčinou jsou často opilí či nesoustředění řidiči, píše agentura AP.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?