Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 7 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skupina CME, které patří i TV Nova, zvýšila provozní zisk na víc než čtyři miliardy. Loni splatila dluh

Logo TV Nova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo TV Nova | foto: nova.cz / press

Hamilton (Bermudy)/Praha Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, loni zvýšila provozní zisk o šest procent. V konstantních kurzech se zvýšil o 11 procent na 187,3 milionu dolarů (4,3 miliardy Kč).

Firma ve svém čtvrtečním sdělení také uvedla, že loni splatila dluh v celkové výši 150 milionů eur (3,8 miliardy Kč), a to z peněz, které jsou výsledkem jejího podnikání.

Čisté tržby loni o procento klesly, v konstantních kurzech se ale o pět procent zvýšily na 694,8 milionu dolarů (15,8 miliardy Kč). Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) firma zvýšila o 11 procent na 247,9 milionu dolarů.

CME loni v říjnu podepsala smlouvu s dceřinými společnostmi skupiny PPF nejbohatšího českého podnikatele Petra Kellnera. PPF tak mediální firmu zcela ovládne. Podmínkou dokončení transakce je ale souhlas akcionářů CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí.

V České republice firma čisté tržby loni zvýšila o 1,4 procenta na 237,3 milionu dolarů (5,4 miliardy Kč), za čtvrté čtvrtletí ale čisté tržby o 0,2 procenta klesly a dosáhly 75,8 milionu dolarů. Provozní zisk OIBDA se za celý rok zvýšil o 7,4 procenta na 101,6 milionu dolarů, za čtvrtletí se zvýšil o 3,7 procenta na 36,9 milionu USD.

„Očekáváme, že transakce bude dokončena v polovině roku 2020,“ uvedla ve čtvrtek CME. „Vzhledem k připravovanému sloučení s PPF neuspořádáme k této tiskové zprávě žádný konferenční hovor s investory,“ píše se dále ve čtvrteční výsledkové zprávě CME.

CME provozuje televizní stanice vedle České republiky také v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

J. Koutský A přitom na ni nikdo nekouká 10:09 6.2.2020

Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...