1. června 2010 10:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Společnost J&T spolkne finanční skupinu Atlantik

Společnost J&T spolkne finanční skupinu Atlantik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost J&T spolkne finanční skupinu Atlantik | foto: ČTK

PRAHA Společnost J&T Finance podepsala smlouvu s KKCG Finance o koupi finanční skupiny Atlantik, tedy sto procent akcií společnosti Atlantik finanční trhy a sto procent společnosti Atlantik Asset Management. Dokončení transakce musí schválit Česká národní banka a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Novinářům to dnes řekl mluvčí J&T Petr Málek s tím, že kupní cena nebude zveřejněna.

Finanční skupina Atlantik nabízí služby v oblasti financí, finančních trhů, služeb a investičního poradenství. Na trhu působí od roku 1993. Skupina Atlantik je součástí finančního holdingu KKCG Finance s aktivy 4,6 miliardy korun a vlastním kapitálem 630 milionů korun.

Skupina J&T Finance poskytuje služby privátního a investičního bankovnictví a specializované financování realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory. Působí v ČR, na Slovensku, ve Švýcarsku, v Rusku a na Barbadosu.

ČTK